• Şuradasınız
  • Anasayfa
  • Genel
  • Karınca yumurtası yağı hamilelikte kullanılır mı?

Karınca yumurtası yağı hamilelikte kullanılır mı?

Gebelik döneminde karınca yumurtası yağı ile tanışan kişiler için merak konusu bu tür tüy dökücü ve azaltıcı doğal yöntemlerin kullanılıp kullanılmayacağıdır. İstenmeyen tüy problemi hem erkeklerde hem de kadınlarda estetik ve temizlik açısından sorun oluşturan bir etkendir.

Karınca yağı kullanımında gebelikten daha önemli konu gerçek ürünlerin kullanılmasıdır. Piyasada çok fazla farklı marka ve şekilde sahte ürün bulunmaktadır. Tiner gibi yakıcı maddelerden imal edilmiş tüy dökücü, sirkenin mayalanması ile elde edilmiş tüy azaltıcı ve termit adı verilen larvaların zeytinyağı ve hamam otu ile karıştırılması ile istenmeyen tüy sorununu çözdüğünü iddia eden yasal olmayan birçok tedavi ürünü satılmaktadır.

Tala karınca yumurtası yağı ünlü isimlerin de kullandığı orijinal, faturalı ve hologramlı bir üründür. Tedavi amaçlı üretilmediği için ilaç değildir. Kozmetik amacıyla üretilir. Doğal karınca yumurtası kullanılarak üretilen Tala karınca yumurtası yağı sadece resmi satış sitesi üzerinden satılmaktadır. Aktarlarda satışı iptal edilerek sahte ürünlerin önlenmesi amaçlanmıştır.

Karınca yumurtası yağı yeni doğan bebeklerin koltuk altı ve bacak gibi bölgelerinde kullanılan bir doğa harikasıdır. Hamile kadınların kullanmaması için herhangi bir kimyasal içermemesi ve sadece derinin dış kısmı ile ilişkisi olması açısından sorun olmayacaktır. Yine de herhangi bir sorun oluşmaması adına hamilelik sonrasında kullanılabilir. hamilelik sırasında ya da sonrasında kullanırken alerji gibi bir reaksiyonla karşılaştığınızda o bölgede karınca yumurtası yağı kullanmayı bırakın.

Ürün hakkında yorum yazın

*